הטיפים שלנו

צוות המומחים של ויקטוריה מחשבים אסף עבורכם את הטיפים החשובים ביותר בעולם המחשבים!
הינך מוזמן לקרוא בעיון, בכל שאלה נוספת נשמח לעזור.

      קנה מחשב לפי הצרכים שלך!
אם הינך צריך מחשב לצרכים מיוחדים כגון משחקים או תוכנות גרפיות כבדות התייעץ עם בעל מקצוע המתמחה בתחום.
אל תתיחס תמיד לדרישות המערכת הכתובות על האריזה או באתר היצרן של המשחק/תוכנה בדרך כלל הם בעלות אינטרס ולכן לא חושפות את עוצמת המחשב שצריך בכדי להריץ את האפליקציה, חשיפת דרישות המערכת האמיתיות עלולות לגרום ללקוח לא לקנות את התוכנה/משחק כדי להימנע מקניית מחשב חדש.

      הקפד לגבות מידע חשוב!
כגון: תמונות משפחה, פרוייקטים חשובים, עבודות להגשה ושאר מידע חשוב! גבה את המידע על לפחות שתי התקנים נוספים מלבד המחשב שלך. ההתקנים המומלצים הם דיסק קשיח חיצוני וצריבה על דיסק.
שיחזור מידע הוא דבר יקר מאוד ולפעמים אף לא אפשרי.

      אל תשדרג מחשב ישן העולה על 3 שנים
שים ליב, בחלק נכבד מהמקרים השידרוג יהיה לא יעיל ושידרוג יעיל יעלה כמו מחשב חדש. התייעץ תמיד עם המומחים בתחום!

      הקפד לעבוד תמיד עם תוכנת אנטי וירוס איכותית ומעודכנת
תוכנות האנטי וירוס המומלצות הן: Kaspersky, Avast, ESET Nod32. ללא אנטי וירוס יגדלו הסיכויים שלך לקבל ממקורות כלשהם וירוסים ורוגלות למיניהם. וירוסים ורוגלות אלו יכולים להזיק ולפגוע ב: מהירות המחשב, מהירות הגלישה באינטרנט ולפעמים אף גנבת מידע אישי מהמחשב.

      היזהר "מפישינג"
פישינג הנה תופעה הולכת ומתרחבת. אתן דוגמה בכדי להסביר לכם מהי התופעה וכיצד להזהר ממנה. תארו לעצמכם שטעיתם בכתובת של אתר הזמנת כרטיסים לקולנוע, מכיוון שלא הבחנתם שנכנסתם לאתר דמה, הזנתם את פרטי כ.האשראי שלכם ולמעשה בשלב זה הם כבר נגנבו. ניתן להימנע מהתופעה ע"י מספר דרכים, במידה ואינכם יודעים כיצד לרשום את כותבת האתר חפשו אותו בגוגל, גוגל יתקן אותכם והאתר הראשון יהיה האתר אותו חיפשתם, דרך נוספת היא להעתיק את הכתובת במדויק ממקור חיצוני.

      אל תמסרו פרטים אישיים
כגון: מספרי כ.אשראי, שם משתמש וסיסמא, פרטי חשבון בנק וכו. בעבר קראו מקרים בהם נשלח אימייל בצורה רנדומלית לתפוצה גדולה של אימיילים, באימייל נכתב שאתר פייסבוק נפרץ וכתוצאה מכך נגנבו סיסמאות, במייל צורף לינק ובו בקשה לשנות את הסיסמא והשם משתמש, בזמן "שינוי הסיסמא"
ביקשו לאמת את הסיסמא הישנה, כל התהליך לא באמת קרה באתר של פייסבוק אך מי שהזין את פרטיו, הזין אותם למתחזים וכך איפשר להם להיתחבר בשמו לאתר ולהתחזות אליו.

      נקה את המחשב מדי חצי שנה
במידה והינך עובד זמן רב מול המחשב מידי יום, הקפד לנקות אותו מידי חצי שנה ע"י לחץ אוויר מאבק שנשאב ע"י המאווררים. האבק גורם לרכיבים להתחמם והרכיבים מגיבים בעבודה במהירות נמוכה יותר.

      הקפד לכבות את המחשב במזג אוויר סוער
בימים של סופות גשמים וברקים הקפד לכבות את המחשב ולנתק אותו מהחשמל בכדי למנוע כניסת מתח לא יציב לספק הכח של המחשב, או הקפד לחבר למערכת המחשב מכשיר UPS, המכשיר עובד כך שהוא לא מאפשר למתח להשתנות, כך שגם במקרה של הפסקת חשמל יחזיק המכשיר את המחשב דולק למשך מספר דק בכדי לאפשר לכם לכבות את המחשב בצורה מבוקרת.